logistykakolejowa.pl - spedycja-logistyka-transport
logistykakolejowa.pl
logistykakolejowa.pl
Strona główna  Infrastruktura  Metro Warszawskie  Konferencje  Ustawy-instrukcje  Przewozy pasażerskie  Przewozy towarowe  Galeria Kolejowa  Tapety  Kontakt
logistykakolejowa.pl-  targi transpoland 2014
logistykakolejowa.pl - KOLEJNY SUKCES TARGÓW TRANS POLAND - DRUGA EDYCJA ZA NAMI
Logistykakolejowa.pl - Na skróty
logistykakolejowa.pl - regulaminy kolejowe, instrukcje pkp
logistykakolejowa.pl - rozklady jazdy na pkp
logistykakolejowa.pl - Kup bilet online, nie wychodzšc z domu!
logistykakolejowa.pl  -  Ustawy, instrukcje i regulaminy kolejowe
logistykakolejowa.pl  -  Rozkład jazdy PKP 2018
logistykakolejowa.pl  -  Rozkład jazdy PKP 2013
logistykakolejowa.pl - rozklad jazdy metra warszawa
logistykakolejowa.pl  - rozklad jazdy skm warszawa
logistykakolejowa.pl - Rozklad jazdy KM - Kolej Mazowiecka
logistykakolejowa.pl  -  Rozklad jazdy Metra Warszawa
logistykakolejowa.pl  -  Rozkład jazdy SKM Warszawa
logistykakolejowa.pl  -  Rozklad jazdy KM - Kolej Mazowiecka

Domena na sprzedaż kontakt info@logistykakolejowa.pl

Logistykakolejowa.pl  -  TSL powraca do stolicy

TSL powraca do stolicy

Już 5 listopada w warszawskiej hali EXPO XXI startuje druga edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki Trans Poland 2014. Organizator, dzięki programowi wydarzeń towarzyszących, uczynił z targów platformę biznesową łączącą rynki WNP i UE.

 

Nie od dziś wiadomo, że Polska jest jednym z europejskich liderów w dziedzinie transportu drogowego i kolejowego. Szacuje się, że branża transportowa generuje nawet do 5% polskiego dochodu narodowego. Nic dziwnego, że z roku na rok rośnie w naszym kraju zainteresowanie branżą TSL. Najlepszym dowodem jest sukces zorganizowanych po raz pierwszy w 2013 roku Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie. Zainteresowanie zeszłorocznymi targami było na tyle duże (w targach wzięło udział ponad 60 wystawców z 16 państw i 2000 gości), że ich organizator, bez wahania zdecydował się na zorganizowanie kolejnej odsłony imprezy. Podobnie jak przed rokiem, odbędzie się ona w warszawskiej hali EXPO XXI i potrwa 3 dni (5-7 listopada). 

Między wschodem a zachodem

Co wyróżnia nasz kraj w dziedzinie transportu i spedycji? Jednym z elementów jest to, że znajdujemy się na granicy dwóch stref transportu – zachodniej (UE) i wschodniej (WNP). Polska pełni rolę łącznika pomiędzy tymi strefami co z jednej strony jest wielką szansą, z drugiej zaś wiąże się z wieloma barierami dla przewoźników.

Przewoźnicy podróżujący między strefami UE i WNP napotykają na wiele trudności. Postanowiliśmy podjąć tę istotną kwestię podczas tegorocznej edycji Trans Poland. Wspólnie ze Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce pracujemy nad zorganizowaniem konferencji, która poruszy ten problem wieloaspektowo i pozwoli na całościowy podgląd obecnej sytuacji. Do wystąpienia planujemy zaprosić Departament Polityki Celnej Ministerstwa Finansów, którego przedstawiciele mogliby przybliżyć temat strategii na lata 2014-2020, a także przedstawić kluczowe rozwiązania mające wpływ na wprowadzanie ułatwień dla biznesu.

Kolejnym punktem będą rozwiązania kwestii karnetów TIR. Nasze plany obejmują także omówienie zaangażowania Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w budowę odcinka autostrady A2 do granicy z Białorusią. Chcemy, aby konferencja dotknęła także kwestii praktycznych, dlatego pojawił się pomysł poruszenia tematu systemu viaTOLL, i to kompleksowo – zarówno z perspektywy operatora, podmiotów z niego korzystających, jak i legislatora. Ostatnim punktem tej konferencji według naszych planów ma być wątek transportu Polska=WNP. To zagadnienie planujemy przygotować z udziałem Polsko-Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz placówek handlowych działających przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej i Ambasadzie Kasahstanu.  Konstruując w ten sposób program wydarzeń specjalnych mamy w założeniu uczynić nasze targi swego rodzaju platformą biznesową łączącą rynki WNP i UE – mówi Paweł Konowałek, Project Manager targów Trans Poland.

Problemy w branży

Mogłoby się wydawać, że skoro polski transport to europejska czołówka, firmy prowadzące działalność w branży TSL mają ułatwione zadanie. Nic bardziej mylnego. Branża wciąż boryka się z wieloma trudnościami, takimi jak chociażby dumpingowe ceny, silnie regulowane koszty czy brak precyzyjnych przepisów. Wszystko to sprawia, że wiele firm funkcjonuje na granicy opłacalności. Targi Trans Poland to okazja dla osób zarządzających firmami do czerpania wzorców działania od liderów branży – zarówno rodzimych firm, jak i międzynarodowych koncernów.

Przykładami firm, które potwierdziły udział w Trans Poland 2014 są chociażby litewska Transimeksa Group (zrzesza 8 firm i oferuje pełen zakres usług logistycznych z UE do WNP poprzez kraje bałtyckie), niemiecka DLS Land Und See (międzynarodowy transport drogowy i morski), czy holenderska Samskip Multimodal (transport multimodalny). Co, oprócz branży, łączy te firmy? Wszystkie z nich wzięły udział w zeszłorocznej edycji targów i postanowiły wrócić do Warszawy również w tym roku.

 

Więcej niż targi

Przegląd oferty najlepszych firm z branży transportu i logistyki to oczywiście nie jedyna atrakcja, która czeka na gości targów Trans Poland 2014. Dzięki cyklowi wydarzeń specjalnych – konferencji i dyskusji - będą oni również śledzić najnowsze trendy w branży. W tym roku tematyka wydarzeń specjalnych skoncentrowana będzie wokół problemu bezpieczeństwa w transporcie. Tej kwestii będzie poświęcone m.in. forum dyskusyjne „Bezpieczny transport = Bezpieczny biznes” organizowane przez redakcję miesięcznika TSL Biznes i Partnerów.

W trakcie Forum EURO TSL Manager 2014 – Bezpieczeństwo transportu multimodalnego produktów chemicznych, powróci temat transportu intermodalnego - w branży TSL cieszący się bardzo dużą popularnością. Organizatorem tej konferencji będzie Klaster Innowacji Transport Logistyka Infrastruktura i MDRK Trusted Advisers Group Sp. z o.o.

Więcej informacji o programie targów można znaleźć na stronie internetowej www.trans-poland.pl.

logistykakolejowa.pl - Zobacz inne także artykuły
logistykakolejowa infrastruktura
logistykakolejowa.pl - metro warszawskie
logistykakolejowa konferencje targi szkolenia
logistykakolejowa.pl - Infrastruktura
logistykakolejowa.pl - Metro Warszawskie
logistykakolejowa.pl - Konferencje targi szkolenia
logistykakolejowa przetargi
logistykakolejow przewozy pasazerskie
logistykakolejowa przewozy towarowe
logistykakolejowa.pl - Ustawy - Instrukcje
logistykakolejowa.pl - Przewozy pasażerskie
logistykakolejowa.pl - Przewozy towarowe
logistykakolejowa.pl retro kolej
logistykakolejowa galeria kolejowa
logistykakolejowa tapety
logistykakolejowa.pl - Retro kolej
logistykakolejowa.pl - Galeria kolejowa
logistykakolejowa.pl - Tapety
baza firm logistycznych-przewoznicy kolejowi
logistykakolejowa.pl -  prywatni przewoznicy kolejowi
wce warszawskie centrum edukacyjne
wcematel
wce1
wce warszawskie centrum edukacyjne
skls-logo
skls studenckie kolo logistyki stosowanej wydzial transportu politechniki warszawskiej
politechnika_warszawska_logo
Niestety Twoja przeglšdarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Opony zimowe!
Pobierz najnowszš wersję Flash Playera
logistykakolejowa.pl

Logistykakolejowa.pl  - Infrastruktura
Logistykakolejowa.pl  - Ustawy - Instrukcje
Logistykakolejowa.pl  - Przewozy pasażerskie
Logistykakolejowa.pl  - Przewozy towarowe
Logistykakolejowa.pl  - Metro Warszawskie
Logistykakolejowa.pl  - Retro Kolej
Logistykakolejowa.pl  - Konferencje, Targi, Szkolenia
Logistykakolejowa.pl  - Galeria kolejowa
Logistykakolejowa.pl  - Tapety
Logistykakolejowa.pl  - Kontakt
logistykkolejowa.pl  -  serwisy partnerskie
kampania bezpieczny przejazd
kolej tv telewizja kolejowa
instytu rozwoju i promocji kolei